Gündemden Haberler

6 kişinin öldüğü bungalov evlerin 2 yöneticisi tutuklandı

Kırklareli’nin İğneada beldesinde, kuvvetli yağışın ardından meydana gelen selde, “Sisli Vadi” bungalov evlerinde tatil yapan 6 kişinin hayatını kaybetmesine ilişkin 2 işletme yetkilisi tutuklandı.

Demirköy ilçesi İğneada beldesinde, salı günü, kuvvetli yağışta Longoz Ormanları’nda bulunan Sisli Vadi’deki turistik bungalov evlerin olduğu bölgede sel meydana geldi. Dere içinde kurulan bungalov evlerde tatil yapan doktor Selman Bağışlar ve eşi Mihriban Bağışlar, Suna Duman, Ümit Solmaz ve emekli öğretmen Raile Şimşek ile eşi Ahmet Baki Şimşek hayatını kaybetti.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Sisli Vadi” adı altında kurulan ve sele kapılan 18 bungalov evin ruhsata aykırı olarak inşa edildiğini açıklayarak, “Söz konusu olaya ilişkin Demirköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca adli soruşturma başlatılmıştır. Ayrıca bungalov evleri ruhsata aykırı olarak inşa ettiği tespit edilen işletme sahibi hakkında taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma suçundan başlatılan ceza soruşturmasında gözaltı kararı verilmiştir” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu da işletmenin daha önce özel idare tarafından mühürlendiğini ve hakkında yıkım kararı olduğunu söyledi.

2 KİŞİ TUTUKLANDI

Demirköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın sürdürdüğü soruşturmada firmanın gözaltına alınan ve isimleri açıklanmayan 2 yöneticisi çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

Hakkında, “Taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma” suçundan gözaltı kararı verilen işletme sahibi Bülent B.’nin yakalanması için de çalışmalar sürüyor. (DHA)

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu