Gündemden Haberler

AKP Sözcüsü Çelik: Cumhur İttifakı’nda sorun yok

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında, Cumhur İttifakı’nda kriz olduğuna ilişkin tartışmaya ilişkin “Cumhur İttifakında herhangi bir sorun yok” şeklinde konuştu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı sonrası düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

‘CUMHUR İTTİFAKI’NDA HİÇBİR SORUN YOK’

Basın toplantısında Cumhur İttifakı’nda kriz olduğuna ilişkin tartışmaya değinen Çelik, “Cumhur İttifakında hiçbir sorun yok. Cumhur ittifakı yerel seçimlere hazırlanmaya devam ediyor. Herhangi bir sorun yok. Sayın Cumhurbaşkanımızla sayın Bahçeli ihtiyaç duyduklarında görüşmeye devam ediyorlar” dedi.

İsrail ve Filistin arasındaki 4 günlük ateşkesi değerlendiren Çelik, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün itibariyle ‘ateşkes devam etsin’ diye pek çok çağrı yapılıyor. ABD Başkanı Biden’e atfen de böyle bir haber geçti. Ama Netanyahu hükümeti buna pek yanaşmıyor.

‘UMUT EDİYORUZ ATEŞKES KALICI BİR DURUMA DÖNÜŞÜR’

İnsani aranın uygulanmasında birtakım sorunlar çıktı. İsrail’in Gazze’nin kuzeyine yardımların gitmesini engellemesine yönelik birtakım şeyleri görüyoruz. Ama o da aşılmış durumda. Umut ediyoruz bu ateşkes kalıcı bir duruma dönüşür.

Avrupa dünyanın tamamından soyutlanmış bir gül bahçesi değildir. Avrupa’nın göbeğinde Naziler bu katliamlara imza attılar. Şimdi de bütün dünyanın gözü önünde Avrupa ülkelerinin suskunluğu karşısında Netanyahu hükümeti bu katliamlara imza atıyor.”

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu