Gündemden Haberler

AKP’den kilise saldırısına ilişkin açıklama

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, İstanbul’da bulunan Santa Maria Kilisesi’ne düzenlenen ve bir kişinin yaşamını yitirmesine yol açan silahlı saldırıya ilişkin açıklama yaparak, saldırı kınadıklarını ifade etti.

İstanbul Sarıyer’de bulunan Santa Maria Kilisesi’ndeki pazar ayinine maskeli iki kişi tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda bir kişi yaşamını yitirdi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, saldırıya ilişkin yaptığı ilk açıklamada saldırıyı şiddetle kınadıklarını bildirdi.

‘SİLAHLI SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ’

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İstanbul Sarıyer’de Santa Maria Kilisesinde ayin sırasında bir vatandaşımıza yönelik silahlı saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Güvenlik güçlerimiz konuyla ilgili geniş çaplı bir soruşturma yürütmektedir. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğine kastedenler, asla emellerine ulaşamayacaktır” ifadelerini kullandı.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu