Gündemden Haberler

Akşener’in ‘korkak’ çıkışına İmamoğlu’ndan da yanıt geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisini ve Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu korkak olmakla suçlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e “Ben o defteri kapattım. Eski dost düşman olmaz” sözleriyle yanıt verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde yaşananlara ilişkin, İmamoğlu ve Yavaş hakkında “Millet bu arkadaşları istiyor diye o masaya götürdüm, o masadan kovuldum. İkisi de korktu, kabul etmedi. Ben değil milletin istediğini kabul etmediler” ifadelerini kullanmıştı.

‘BEN O DEFTERİ KAPATTIM, ESKİ DOST DÜŞMAN OLMAZ’

ABB Başkanı Yavaş, Akşener’in sözlerine yönelik “Keşke bunu son ana bırakmadan farklı bir karar alınsaydı, benim aday olmamı istiyorsa belki o şekilde önümü açabilirdi. Korkaklıkla suçlanmak açıkçası zoruma gidiyor. Korkak falan değilim” ifadelerini kullanırken, İmamoğlu ise şöyle yanıt verdi:

“Ben dün söyleyeceğimi söyledim. Dün konuşmamda ifade ettiğim tariflerimle ya da ilişki tanımlamalarımla ben o defteri kapattım. İşime ve önüme bakıyorum. Süreçte şu anda ifade edebileceğim başka bir şey yok. Ben çünkü gerçekten yoğun bir iş takvimiyle meşgulüm. Eski dost düşman olmaz. Biz bugün yaşananların tarifini dün yaptığım gibi anlayın lütfen. Onun dışında küçük küçük detaylar üzerinden konuşmayı artık uygun görmüyorum. Geçmişe hiç dönmeye vaktimiz yok.

Geleceğe bakıyoruz. Geleceğe dönük şu anda 16 milyon İstanbullu hatta bütün ülke bizim yaptığımız işlere ve başarılarımıza odaklanmış durumda. Biz Türkiye’nin geleceğinin imza altına alındığı, tariflendiği şehirlerde yöneticileriz. Ben de Mansur Bey de hepimiz artık geleceğe odaklanmış bir biçimde yolumuza devam ediyoruz.”

 

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu