Gündemden Haberler

DEM Parti, İstanbul’da aday çıkaracağını açıkladı

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Sözcüsü Ayşegül Doğan, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere İstanbul’da kendi adaylarıyla gireceklerini açıkladı.

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Merkez Yürütme Kurulu’nun (MYK) aldığı kararlarını açıkladı.

Ayşegül Doğan, açıklamasında, “Başlangıç noktamız neydi? Parti olarak aldığımız tüm kararlarda Balıkesir’den Van’a, Ankara’dan Diyarbakır’a onlarca il ve ilçede yaptığımız halk toplantıları ve halk buluşmalarında dile gelen talepler, öneriler ve eleştiriler belirleyici oldu” ifadelerini kullandı.

‘İSTANBUL SEÇİMİNE KENDİ ADAYLARIMIZLA GİRMEYE KARAR VERDİK’

Doğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“4 Aralık günü burada yaptığımız basın toplantısında bir eğilimi paylaşmıştık. O günkü eğilimimiz Türkiye’nin her yerinde kendi adaylarımızla seçime girme eğilimini paylaşmıştık sizlerle. Aylardır partimizin gündeminde, güçlü bir seçenek olarak duran hatta eğilim olarak da kamuoyuyla paylaştığımız, kaybettirmek ya da kazandırmak için değil, DEM Parti olarak kazanmak için İstanbul seçimlerine kendi adaylarımızla girmeye karar verdik. Bugün aslında bu kararı sizlerle paylaşmak için toplandık.

9 Şubat’a kadar hem İstanbul adaylarımızı hem de diğer kentlerde aday göstereceğimiz yerleri ve adaylarımızı açıklayacağız.”

‘BAŞAK DEMİRTAŞ DA ADAY HAVUZUMUZDA’

Başak Demirtaş’ın olası adaylığı ile ilgili soruya yanıt veren Doğan, şunları söyledi:

“9 Şubat’a kadar İstanbul dahil olmak üzere aday göstereceğimiz diğer kentlerdeki adaylarımızı açıklayacağız. Tabii ki sevgili Başak Demirtaş da aday havuzumuzda… Birbirinden değerli isimler var havuzumuzda. Kamuoyuna yansıyan pek çok ismin aklımızda olduğu, değerlendirildiği ve onlarla istişareler yapıldığını bilinmesi isterim.”

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu