Gündemden Haberler

DEM Parti’den Bahçeli’nin hakaretlerine yanıt

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin partisinin grup toplantısında kendilerini hedef alan sözlerine ilişkin bir açıklama yayımladı. Açıklamada, “Bu ülkenin başına gelmiş en büyük kötülük siz ve yürüttüğünüz siyasettir” denildi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki haftalık grup toplantısında DEM Parti’yi hedef almış ve DEM Parti’nin hazine yardımı ile milletvekili maaşlarının kesilmesi gerektiğini söylemişti.

Bahçeli’nin hakaretlerinin ardından DEM Parti sosyal medya üzerinden bir yazılı açıklama yayımladı.

‘BU ÜLKENİN BAŞINA GELMİŞ EN BÜYÜK KÖTÜLÜK SİZ VE YÜRÜTTÜĞÜNÜZ SİYASETTİR’

X hesabından yayımlanan 4 maddelik yanıtta şu ifadeler yer aldı:

“Bu ülkenin başına gelmiş en büyük kötülük siz ve yürüttüğünüz siyasettir.

Gençlerin ölümünü durdurmak için harekete geçmek yerine, hamaset ile ölümleri kutsayan ve çatışmanın devam etmesini isteyen sizsiniz.

Çetelerle kol kola girenlerin, sırça köşklerinde yaşayanların gencecik insanların ölümünü izlediği bugünlerde; barışı cesaret ve haysiyetle savunmanın günüdür.

Telaffuzunu bile kendimize yakıştırmadığımız o hakaretleri misliyle kendisine iade ediyoruz.”

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu