Gündemden Haberler

İbrahim Özkan, ‘Akşener’in talebiyle’ İYİ Parti’den istifa etti

Yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile iş birliğini savunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Grup Başkanvekili İbrahim Özkan görevinden istifa ettiğini duyurdu. Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Özkan, “Genel Başkan Meral Akşener’in talebi doğrultusunda artık ‘hür ve müstakilim’” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesabından “Teşkilatlara rağmen siyaset yapılmaz” şeklinde bir paylaşım yapan Özkan, Halk TV’de katıldığı programda ise “Genel İdare Kurulu’nun vermiş olduğu bir karar var. Bu karar nasıl değiştirilebilir. Ayetleri tefsirciler tartışabiliyor. Genel İdare Kurulu, Genel Başkana yetki verdi. Şu an böyle bir yetki yok. Bence istişare kanallarının kapanması diye bir şey yok. 20 Şubat’a kadar bu süreç devam edebilir. Somut bir öneri getirilirse, Genel Başkan nezaketli bir insan. Genel kanaat iş birliği yapılması yönündedir” ifadelerini kullanmıştı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, CHP ile iş birliğini savunan İBB Grup Başkanvekili İbrahim Özkan’ın istifasını istediği ortaya çıktı. 

‘AKŞENER’İN TALEBİ DOĞRULTUSUNDA HÜR VE MÜSTAKİLİM’

Özkan, X hesabından yaptığı paylaşımla görevinden resmen istifa ettiğini duyurdu.

İbrahim Özkan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Genel Başkan Meral Akşener’in talebi doğrultusunda artık ‘hür ve müstakilim’. İBB İYİ Parti Grup Başkan Vekilliği görevinden istifa ediyorum.”

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu