Gündemden Haberler

İpsala Sınır Kapısı’ndan çıkışlar durduruldu

Yunanistan’daki orman yangını nedeniyle Edirne’deki İpsala Sınır Kapısı ile bağlantılı Yunanistan tarafındaki tüm yollar trafiğe kapatıldı ve sınır kapısından çıkışlar durduruldu.

Dün akşam saatlerinde Yunanistan’ın Dedeağaç kenti Melia bölgesindeki ormanda yangın çıktı.

Yangına, havadan ve karadan müdahale sürerken, Enes ilçesinde de görülebilen yangın nedeniyle İpsala Sınır Kapısı ile bağlantılı Yunanistan tarafındaki tüm yollar trafiğe kapatıldı.

Edirne Valiliği’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Yunanistan’da devam eden yangınlar sebebiyle İpsala Sınır Kapımızla bağlantılı Yunanistan tarafındaki tüm yolların trafiğe kapatıldığı bilgisi alınmıştır. Bu nedenle İpsala Sınır Kapımızdan çıkışlar, ikinci bir duyuruya kadar durdurulmuştur. Çıkış yapmak isteyen yolcularımızın mağduriyet yaşamaması için Kapıkule Sınır Kapısı ile diğer sınır kapılarını tercih etmesi önem arz etmektedir” ifadeleri yer aldı. (DHA)

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu