Gündemden Haberler

İYİ Parti’den ‘50+1’ açıklaması: ‘Bu kutuplaşmayla devam edilemez’

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yüzde 50+1 şartının değişmesi isabetli olur” şeklindeki açıklamasına yönelik “Türkiye bu kutuplaşmayla devam edemez” ifadelerini kullandı.

Kürşad Zorlu, İYİ Parti Genel Merkezi’nde düzenlediği basın açıklamasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın “Yüzde 50+1 şartının değişmesi isabetli olur” şeklindeki açıklamasını değerlendiren Zorlu şunları kaydetti:

“Hukuki ve siyasi açıdan en somut şekilde ortaya koyan partiyiz. Genel başkanımız siyasi partilere net bir çağrıda bulundu, ‘Gelin hepimiz kendi başımıza seçimlere girelim’ dedi. Türkiye bu kutuplaşmayla devam edemez.”

‘AKŞENER, KONUYLA İLGİLİ BİLGİ VE DETAYLARI BAKAN YERLİKAYA İLE PAYLAŞTI’

Zorlu, Meral Akşener’in “otelinde fuhuş yaptıran eski emniyet müdürleri” hakkındaki iddialarına ilişkin yöneltilen soruyu şöyle yanıtladı:

“Genel Başkanımız uzun yıllardır politikada ve bu ülkede içişleri bakanlığı yaptı. Genel Başkanımızın görüşlerinin iyi takip edilmesini tavsiye ediyorum. Genel Başkanımız konuyla ilgili bilgi ve detayları İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile paylaşmıştır. Bu konuyu sonuçlandırma konusundaki kararlılığı noktasında partimiz adına Sayın Yerlikaya’ya teşekkürlerimizi sunuyorum.”

‘SAMAST’LA İLGİLİ EK İDDİANAMEYİ TAKİP EDECEĞİZ’

Hrant Dink’in katili Ogün Samast’ın tahliye edilmesiyle ilgili de konuşan Zorlu, “Toplum vicdanını yaralayan böyle bir katliamın karşısında duruyoruz. O günlerde 18 yaşında olduğundan üst sınır olan 24 yılla cezalandırılmıştı. Şartlı salıverme olayı ülkemizde bir prosedür gibi işletiliyor. Toplum vicdanını böylesine yaralayan bir katliam karşısında komisyonun böyle bir yetkisi varsa bunu sonuna kadar kullanmasının daha yerinde olacağı kanaatindeyiz. Ek iddianameyi biz de takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu