Gündemden Haberler

Kanser tedavisi gören müzisyen Emel Çiftçi tutuklandı

Çiftçi, dün sabah saatlerinde Diyarbakır’da tedavi için gittiği hastanede hakkında yakalama kararı olduğu gerekçesiyle gözaltına alınmıştı.

Çiftçi, ilk olarak Ankara’da gizli tanığın verdiği beyanlar gerekçesiyle açılan soruşturma kapsamında ifade verdi.

Kültür sanat faaliyetleri kapsamında ‘terör örgütü üyeliği’ ve ‘terör örgütü yöneticiliği’ iddiasıyla ifadesi alınan Çiftçi tutuklandı.

Çiftçi’nin tutuklanmasına gizli tanık beyanları, MASAK Mali Analiz raporları, HTS analiz raporları ile kültür sanat faaliyetleri kapsamında otel konaklamaları suçlama konusu yapılırken, kaçma şüphesi ve delil karartma gerekçeleri ve yöneltilen suçlamaların Ceza Muhakemeleri Kanunu (CMK) 100 maddesinde yer alan ‘katalog suç’ kapsamında olması gerekçe gösterildi.

ACİL AMELİYAT OLMASI GEREKİYOR

Çiftçi’nin kendisi ve avukatları tarafından rahim kanseri olduğuna ve acil ameliyat edilmesi gerektiğine dair sağlık raporları da mahkemeye sunuldu. Çitçi’nin Bağlar Devlet Hastanesi’nde tedavi gördüğü, sabit ikametgahı olduğu söylense de hakimlik, tutuklanmasına karar verdi.

Çiftçi’nin zehirli tiroid hastalığı da bulunuyor.

Tutuklanan Çiftçi, Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevi’ne götürüldü. (MA)

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu