Gündemden Haberler

Kriz ve kutuplaşmanın asıl mimarı AYM’dir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçimler kapsamında ziyaret ettiği Manisa’da bir kez daha Anayasa Mahkemesi’ni (AYM) hedef aldı. Bahçeli, “Kriz ve kutuplaşmanın asıl mimarı, asıl tahrikçisi Türkiye’nin karşısındaki mihrak olan AYM’dir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler kapsamında ziyaret ettiği Manisa’da açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında AYM’ye yönelik suçlamalar yönelten Bahçeli, Güldür Güldür ekibi ile İnci Taneleri dizisini de hedef aldı.

Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekilde: 

TELEVİZYON PROGRAMLARINI HEDEF ALDI

“Taksi şoförümüzü katleden alçağın vatandaşlıktan çıkartılması, hayatı boyunca rezil ve rüsva bir şekilde yaşaması adaletin mecburiyetidir. 

Bir mizah programında rol alan soytarıların, gazilerimize şerefsizce hakaret etmeleri, 100 yıl önce Cumhuriyetin ilanına atılan darbe iftirası, baskı var diyerek şehitlerimize rahmet okumayan korkakların varlığı, kahraman evlatlarımızın kanını döken terör saldırıları, gün ve gün azgınlaşan bölücü dayatmalar, dikkat çekici provokasyonlardır ve kaynak üssü dışarıdadır. 

TBMM’de Can Atalay hakkında Yargıtay 3’üncü Ceza Dairesi’nin kararı okunurken hiçbir ahlak ve ölçüye sığmayan protesto gösterileri demokratik bir hak olarak görülemez. Böyle gösterilemez. 

‘KRİZ VE KUTUPLAŞMANIN ASIL MİMARI AYM’DİR’

Can Atalay, mahkemesi tarafından hüküm almıştır. Bu hüküm Yargıtay tarafından onanmıştır. Bu kararın uygulanmasından başka da seçenek kalmamıştır. AYM, vesayetçi bir tutumla, Anayasa’ya aykırı bir biçimde tarihi bir hatanın faili olarak hak ihlali kararı vermiş ve tartışmaların fitilini ateşlemiştir. 

Kriz ve kutuplaşmanın asıl mimarı, asıl tahrikçisi Türkiye’nin karşısındaki mihrak olan AYM’dir. Nerede bir hain nerede bir suçlu ve terörist varsa, Türkiye’nin varlığına kim husumet besliyorsa AYM onların hizasındadır ve onların lehine hak ihlali kararlarını cömertçe açıklamaktadır.

Meclis, AYM’nin tahakkümcü ve skandal kararına boyun eğmeyerek söz konusu şahsın milletvekilliğini düşürmüştür. 

ÖZGÜR ÖZEL VE CHP’Yİ HEDEF ALDI

Meclis’e düşen sorumluluk, evel emirde Anayasa’daki çelişkileri ortadan kaldırmaktan ziyade, milli iradenin onurunu, adalet ve hukuk ve namusunu korumak, kollamak ve sonuna kadar da sahiplenmektir. Yeni bir Anayasa’ya duyulan ihtiyaç ortadır. Cumhur İttfifakı’nın bu konudaki tavrı ve samimi çağrısı da herkesçe bilinmektedir.  

Özgür Bey, darbe girişimine karşı mücadeleden bahsediyor. CHP’nin terör örgütleri ile arasına mesafe koyması lazımdır. CHP’nin köküne dönüş yapması elzem bir ihtiyaçtır. Çok değil 8 ay evvel Türkiye’yi birlikte yönetmek isteyenler birbirlerine demediklerini bırakmadılar.”

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu