Gündemden Haberler

Lütfü Savaş’tan ‘yeniden adaylık’ açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden aday olarak gösterilen Lütfü Savaş, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Yaşadığımız tüm acılara rağmen kadim şehrimizde yine aynı sofralarda tüm renklerimizle buluşacağız” ifadelerini kullandı.

6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen iller arasında yer alan ve 20 binden fazla insanın yaşamını yitirdiği Hatay’da, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, CHP Parti Meclisi tarafından yeniden Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterildi.

Lütfü Savaş’ın yeniden aday gösterilmesi başta depremzede Hataylılar olmak üzere çok sayıda yurttaş tarafından tepki alırken, Savaş, X hesabından yaptığı bir paylaşımla adaylığına ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘KADİM ŞEHRİMİZDE YİNE AYNI SOFRALARDA TÜM RENKLERİMİZLE BULUŞACAĞIZ’

Savaş’ın paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

“İlk Genel Başkanı Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olan partim Cumhuriyet Halk Partisi tarafından, yeniden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak ilan edilmekten büyük onur duydum. Başta Sayın Genel Başkanım Özgür Özel olmak üzere, kıymetli MYK ve PM Üyelerimize, Milletvekillerimize, Hatay İl Başkanımız Hakan Tiryaki ile İlçe Başkanlarımız ve Yöneticilerimize, Kadın ve Gençlik Kollarında görevli kardeşlerime ve değerli Partililerimize teşekkürlerimi sunarım.

Tarihin en büyük depremlerinden olan 6 Şubat depremleriyle gerçekleşen afette yaşadığımız acı kayıplar ve büyük yıkımlar her birimizi tarifsiz üzüntüye boğmuş, bununla beraber yeniden toparlanma ve ayağa kalkma azmimize, çalışmamıza çok büyük güç vermiş, tüm renklerimizle dayanışmamızı ve şahsi meselemiz Hatay’a olan bağlılık ve aidiyet duygumuzu doruğa taşımıştır.

Şehrimizde zor şartlarda yaşamaya devam eden ve şehir dışında olup kalbi Hatay’da atan tüm hemşehrilerime söz veriyorum, yaşadığımız tüm acılara rağmen kadim şehrimizde yine aynı sofralarda tüm renklerimizle buluşacağız. Önümüzdeki tek hedef, bilimin ışığında, yüksek azimle, yorulmadan bir ve bütün olarak şehrimizi güvenle geleceğe taşımak olacaktır.”

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu