Gündemden Haberler

Mahkeme bir an önce gereğini yapmalı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay hakkında ikinci kez hak ihlali kararı vermesine ilişkin “13. Ağır Ceza Mahkemesi bir an önce gereğini yapmalıdır” ifadelerini kullandı.

AYM, Can Atalay hakkında daha önce verdiği hak ihlali kararının uygulanmaması gerekçesiyle yapılan ikinci başvuruyu dün görüşmüş ve Atalay hakkında ikinci kez hak ihlali kararı vermişti.

Yüksek Mahkeme kararının iletildiği 13. Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti, Can Atalay dosyasını görüşmek üzere bugün İstanbul Adliyesi’ne gelmiş, heyet, dosyayı görüşmek için AYM’nin gerekçeli kararını beklediğini bildirmişti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AYM’nin, cezaevinde tutulan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay için ikinci kez hak ihlali kararı vermesine ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

‘13. AĞIR CEZA MAHKEMESİ BİR AN ÖNCE GEREĞİNİ YAPMALIDIR’

Akşener, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin de AYM’nin ikinci kez verdiği hak ihlali kararını uygulaması gerektiğini belirterek şunları kaydetti:

“Alınan bu yeni karar, devletin kurumları arasındaki çatışmayı sonlandırmak için bir fırsattır. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi bu konudaki karar merciinin kendisi olduğunu dikkate alarak bir an önce gereğini yapmalı ve bu kriz derhâl çözülmelidir.”

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu