Gündemden Haberler

Mansur Yavaş ile Meral Akşener görüştü: ‘Nezaket görüşmesiydi’

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti. Görüşmenin ardından açıklama yapan Yavaş, ittifak konusuna girmediğini belirterek, “Nezaket görüşmesiydi” ifadelerini kullandı.

Yerel seçimler yaklaştıkça “ittifak” tartışmaları hız kazanırken, Mansur Yavaş, Meral Akşener’i ziyaret etti.

İYİ Parti Genel Merkezi’nde yapılan görüşmeye İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural, Seçim İşleri Başkanı Sedat Aksakallı ve Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak da katıldı.

‘PARTİLERİN YETKİLİ KURULLARI VAR’

İki ismin görüşmesi yaklaşık yarım saat sürdü. Mansur Yavaş, görüşmenin ardından basın mensuplarına şu açıklamalarda bulundu:

“Bugün sayın Genel Başkanımızın (Özgür Özel), İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e selamlarını getirdim. Bu kadar. Bundan sonrası için bir gelişme olur mu, olmaz mı bilmiyorum. İçerik olarak ben bir şey iletme durumunda değilim. Çünkü iki partinin de yetkili kurulları var. Sadece onu ilettim ve şimdi ayrılıyorum. Daha sonrasını gerek görürlerse parti kurulları bir açıklama yaparlar.”

Görüşme için “Nezaket görüşmesiydi” diyen Yavaş, ittifak konusuna girmediğini kaydetti.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu