Gündemden Haberler

Meclis kürsüsünde bayılan Saadet Partili Bitmez yoğun bakıma alındı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) bütçe görüşmelerinde söz alan Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez, kürsüde konuşmasını yaparken bayıldı. Hastaneye kaldırılan Bitmez’in yoğun bakıma alındığı bildirildi.

TBMM Genel Kurulu’nda, bütçe görüşmelerinde partisi adına söz alan Bitmez, kürsüde konuşmasını yaparken, aniden fenalaşarak yere düştü.

Bu sırada diğer milletvekilleri kürsüye doğru koştu, Bitmez’e ilk müdahaleyi ise İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez yaptı.

Genel Kurul salonuna çağrılan sağlık ekiplerinin uzun süre kalp masajı yaptığı Bitmez, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

FAHRETTİN KOCA: ANJİYO SONRASI YOĞUN BAKIMA ALINDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Saadet Partili Hasan Bitmez’in sağlık durumu hakkında açıklama yaptı.

Koca, açıklamasında şunları kaydetti:

“Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Sn. Hasan Bitmez, TBMM Genel Kurulundaki konuşması sırasında fenalaşmış, Genel Kurul Sağlık Ekibi tarafından kendisine müdahale yapılmış ve kalp masajına başlanmıştır. Entübe edilerek Ankara Bilkent Şehir Hastanesine getirilen vekilimiz, ivedilikle anjiyoya alındı. Anjio sonrası kalp akciğer pompasına alınarak yoğun bakıma alındı. Kendisine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.”

BAKAN TUNÇ: DURUMU BİRAZ KRİTİK

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da hastanede basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Meclis’te yaşananlara ilişkin bilgi veren Tunç, “Meclis’te bulunan bütün doktorlar, doktor milletvekillerimiz kendisine müdahale ettiler. Kalp müdahalesi yaptılar. 20-25 dakika bu mücadele Meclis’te devam etti. Ardından hastaneye sevk edildi” dedi.

Hasan Bitmez’in durumunun biraz kritik olduğunu belirten Tunç, “Dua ediyoruz. Bir an önce sağlığına kavuşmasını ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.

SAADET PARTİSİ’NDEN AÇIKLAMA

Saadet Partisi Basın Müşaviri Hacı Murat Uzgur, Bitmez’in sağlık durumu hakkında, “Kocaeli Milletvekilimiz Genel Başkan Yardımcımız Hasan Bitmez Bey’in durumu ciddiyetini koruyor. Bilkent Şehir Hastanesi’nde tıbbi müdahale devam ediyor” açıklamasını yaptı.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu