Gündemden Haberler

Özel’den Erdoğan’ın ‘şeriat’ açıklamasına yanıt

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Manisa’daki aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “şeriat” açıklamalarına yanıt verdi. Özel, “Şeriat dediğin kurallar ‘pozitif hukukun yerinde olsun’ dersen iyi düşün, hırsızlığın cezasının ne olduğunu biliyorsun, uygulanırsa bir tane parmağın, elin, dilin kalmaz” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa’da partisinin belediye başkan adayları tanıtım toplantısına katıldı. Özel, partisinin Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Ferdi Zeybek olduğunu açıkladı. 

Konuşmasına AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şeriatı savunan açıklamalarına değinerek başlayan Özel, “Şeriat dediğin kurallar ‘pozitif hukukun yerinde olsun’ dersen iyi düşün… Hırsızlığın cezasının ne olduğunu biliyorsun. Uygulanırsa bir tane parmağın, elin, dilin kalmaz” diye konuştu.

‘ŞERİAT HUKUKUN YERİNDE OLSUN DERSEN İYİ DÜŞÜN’

Özel’in açıklamalarında öne çıkanlar şöyle: 

“Her şeyin başladığı yerdeyiz. Burada olan veya burada olamayan ancak kalbi burada olan siz değerli yoldaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Birileri bize hakaret ediyor, saldırıyorlar, hiçbir şey olmasa bile ortaya bir tartışma atmaya çalışıyorlar. Sen şeriat tartışmasından bu ülkede ne elde edeceksin? Zamları, pahalılığı konuşmak istemiyorlar.

Buradan bütün Türkiye’ye sesleniyorum; açlığın, yoksulluğun olduğu bir yere Erdoğan’ın suni gündemlerine katılmayacağız.

Cevap da vereyim; şeriat dediğin kurallar ‘pozitif hukukun yerinde olsun’ dersen iyi düşün… Hırsızlığın cezasının ne olduğunu biliyorsun. Uygulanırsa bir tane parmağın, elin, dilin kalmaz senin dilin… O yüzden şeriat, saltanat deyip kendisine son halife diye slogan attırdığın kimsenin kafasını karıştırma. 

‘HAFİZE GAYE ERKAN’ AÇIKLAMASI

Biliyorsunuz ülke çok kötü yönetiliyor. Ülkenin en büyük sorunu enflasyon ve hayat pahalılığı. TCMB fiyat istikrarını sağlamak, enflasyonla mücadele için görevli kurul… Politikaları uygularken bağımsız olacak… Kanun öyle yazmış. Dün gece TCMB Başkanı Gaye hanım kendince istifa etti. Beş yılda beşinci başkan. 9 ayın sonunda görevden aldılar.

Genç eğitimli bir kadın gelmiş görev yapıyor ancak bu kadınla uğraşmaya başladır. İstifaya zorladılar. Sonunda istifa geldi yerine biri atandı. Şahap gider Hafize gelir, Hafize gider başka biri gelir.

‘ÜLKENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN YÜRÜYECEĞİZ’

Listelerimiz dört dörtlük olmayabilir ama bu değişim inancıyla bu parti değişecek, gençleşecek ve iktidara yürüyecek. Söz veriyorum. Yeni bir yoldayız, bu yol temiz bir yoldur. Ülkenin kaderini değiştirmek, hep beraber zenginleşmek, yoksulluğu bitirmek için hep birlikte yürüyeceğiz. Hep beraber yürüyeceğiz. Yolumuz aklın, bilimin, çağdaşlığın yoludur. Bundan sonra hedefimiz Avrupa Birliği’ne tam üye olacak Türkiye’nin yüzünü güldürecek bir yoldur.

31 Mart seçimleri bu milletin iktidara sarı kart göstereceği seçimlerdir. CHP’yi yalnızlaştırmaya, şeytanlaştırmaya çalışıyorlar. İttifak olsun diye her şeyi yaptık ama saygı duyduğumuz ortaklarımız çeşitli gerekçelerle reddettiler. Bu ittifakı Ankara’da kuralım çok isterdim ama olmadı. Saygı duyuyorum. Bu ittifakı bir CHP’li kuramadıysa on bin CHP’li kuracak.”

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu