Gündemden Haberler

Özlem Zengin’den ‘Hasan Bitmez’ açıklaması

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, yaşamını yitiren Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez’in Meclis kürsüsünde yere yığıldığı sırada elini havaya kaldırdığı fotoğrafa ilişkin “Kamuoyunda farklı fotoğraflar kullanılarak yapılan kara propagandayı kınıyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda 12 Aralık günü fenalaştıktan sonra hastanede tedavi altına alınan Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez yaşamını yitirmişti.

Meclis tutanaklarında, Bitmez yere yığılınca AKP grubundan “Allah’ın gazabı böyle olur” ifadelerinin sarf edildiği kayıt altına alınmış, İsmail Saymaz’a konuşan CHP’liler bu ifadeyi kullananın Özlem Zengin olduğunu söylemişti.

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Hasan Bitmez’in kalp krizi geçirip hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan tartışma hakkında konuştu. Meclis’te söz alan Zengin, Bitmez yerdeyken elini yükselttiği fotoğrafın “söz almak için” olduğunu ileri sürdü ancak sarf ettiği iddia edilen “Allah’ın gazabı böyle olur” ifadeleri hakkında konuşmadı.

‘YAPILAN KARA PROPAGANDAYI KINIYORUM’

Zengin’in açıklaması şöyle:

“(Meclis Başkanvekiline dönerek) O gün hatip (Hasan Bitmez) konuşurken ben sizin yanınıza gelerek söz talebinde bulundum. Ayağa kalktım, hatip konuşmasını bitirirken, kendisi de kürsüdeyken söz istedim. Ben AK Parti grup başkanvekiliyim, burada arkadaşlarımız her şeye şahitler, biz grup başkanvekillerinin görevi şu an olduğu gibi bize yapılan, hacmini aşan ve itiraz ettiğimiz konulara cevap vermektir. Bu konuyla alakalı izahlarımı daha sonraya bırakacağım. Kamuoyunda farklı fotoğraflar da kullanılarak yapılan kara propagandayı kınıyorum. Benim ayağa kalkmam aynen şu an olduğu gibi hatip kürsüdeyken kendisiyle ilgili söz girişi yaparak sizin bilginiz dahilinde cevap vermek içindir.”

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu