Gündemden Haberler

Sakarya’da gazeteciler sokağın ortasında ölümle tehdit edildi!

Adapazarı Şirinevler Mahallesi’nde 112 Acil Servis Ambulans ekibi ile gazeteciler arasında yaşanan olaylar nedeniyle gerginlik yaşandı. Bu esnada sağlıkçı olduğunu iddia eden sivil bir kişi, gazetecileri ölümle tehdit etti!

Sabah Gazetesi Sakarya Muhabiri Hüseyin Cumalı, Show TV Sakarya Muhabiri Nurettin Eryılmaz ve Sakarya Yenihaber Gazetesi Muhabiri Fuat Koçer, 112 Acil Sağlık Ambulansı’nın bir vakaya müdahale ettiğini gördüklerinde olay yerine geldiler. Ancak ambulans ekibi, gazetecilere “Çekim yapamazsınız. Müdürümüz Necip beyin kesin talimatı var” şeklinde bir yanıt verdi.

Gazeteciler, kamuya açık alanda olduklarını ve ambulans içine müdahale etmediklerini savunarak, çekim yapma hakları olduğunu ifade ettiler. Bu noktada gerginlik arttı ve 112 Acil Servis Ambulansı’ndaki görevli bir erkek personel, gazetecileri videoya çekmeye başladı.

firtinahaber.com’dan Ahmet Faruk İnan ve Hatice Ünel’in haberine göre; bu durum üzerine Sabah Gazetesi Muhabiri Hüseyin Cumalı, “İsterseniz polis çağıralım” önerisini dile getirdi. Bu sırada ise sivil kıyafetli bir kişi, “Çekim yapmayın. Ben de sağlıkçıyım” diyerek gazetecilerin üzerine yürüdü. Gazetecilerin görevlerini yapmaya devam ettiklerini söylemeleri üzerine, bu şahıs saldırgan bir tavır sergileyerek tehditlerde bulundu. Ardından 112 Acil servis Ambulans ekibi de gazetecilere önce bağırmaya başladı ve sonrasında saldırıya geçti.

Sağlıkçı olduğunu iddia eden sivil vatandaş sinkaflı ifadelerine ve tehditlerine aralıksız devam etti. Önce görevini yapmaya çalışan muhabir Fuat Koçer’e “Kameranı kapatıp şuraya gelsene sen” diyen saldırgan, daha sonra bir esnafın dubasını yere fırlatarak gazetecilere, “Sizi öldürürüm” diye bağırdı.  Bu esnada olay yerinde bulunan diğer insanlar da araya girerek tansiyonun yükseldiği anları yaşandı.

Ancak sağduyulu bazı vatandaşların müdahalesiyle, gazeteciler kendilerini güçlükle aracın içine atarak olay yerinden ayrılabildiler. Sağlıkçı olarak tanıtılan şahıs ise saldırı ve küfürlerine devam ettiği sırada, gazeteciler güçlükle uzaklaşmayı başardılar.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu