Gündemden Haberler

‘Sende hiç utanma yok mu?’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Meclis’teki haftalık grup toplantısında konuştu. Ankara’da bir simit ile bir çayın bedelinin 25 lira olduğunu dile getiren ve AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “3 çocuk” isteğini hatırlatan Özel, Erdoğan’a “3 çocuk istenmişti, 5 kişilik aile. Günde üç öğünden bir ayda 11 bin 250 lira, en düşük emekli maaşı 10 bin lira. Sende hiç utanma yok mu?” sözleriyle seslendi.

Özgür Özel, CHP’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında Cumhur İttifakı ortaklarını eleştiren Özel, “Bu Meclis’te iki kişi promter kullanıyor. Birini Bahçeli, diğerini Erdoğan kullanıyor. İkisinin kablosu da saraydaki bir odaya çıkıyor” dedi.

‘SARAY, BİR ASGARİ ÜCRETİ 40 SANİYEDE TÜKETİYOR’

Ekonomik sıkıntılara dikkat çeken Özgür Özel, Erdoğan’ın ve Saray’ın masraflarından şöyle bahsetti:

“Saray’ın bir günlük maliyeti 33.6 milyon TL. Saray, bir asgari ücreti 40 saniyede tüketiyor. Bunu vatandaşımız takdirine sunuyorum. Gelir adaletini sağlamak için mücadele içinde olmamız boynumuzun borcudur.”

CHP grup toplantısına katılan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nu selamlayan Özel, “İşçi, ocak ayından başlayarak belirli vergi dilimleriyle gelirini kaybediyor. DİSK’in talebini CHP’liler olarak sahipleniyoruz ve vergide adalet istiyoruz” şeklinde konuştu.

ERDOĞAN’A SESLENDİ: ‘SENDE HİÇ UTANMA YOK MU?’

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçmişte yaptığı simit-çay hesabını ve “3 çocuk” isteğini hatırlatan Özgür Özel, sözlerine şöyle devam etti:

“Ankara’da bir simit 10 lira, çay 15 lira. Toplam 25 lira. Aile 5 kişilik. 3 çocuk istenmişti. Günde üç öğünden bir ayda 11 bin 250 lira. En düşük emekli maaşı 10 bin lira. Ey Tayyip Erdoğan, sen zamanında Ecevit’e söylemiştin, ben de sana soruyorum. Sende hiç utanma yok mu?”

‘MİLLETİN DERDİ DEM DEĞİL ZAM’

Özel, DEM Parti ile olan görüşmelerine ilişkin ise “Her parti ile ne kadar ilişkimiz varsa DEM Parti ile de o kadar ilişkimiz var. Dem dem diyorlar, en fazla birer tane demli çay içtik. Özgür Özel ve CHP’nin DEM ile olan ilişkisi kamera önünde neyse arkada da odur. Arkada can ciğer olup önde farklı davrananlara karşı bu tavrımızı ortaya koyuyoruz. Dana etine zam yüzde 343’e, patlıcan zammı yüzde 121’e dayanmış. Milletin derdi dem değil zam, zam, zam” ifadelerini kullandı.

6 ŞUBAT’IN YILDÖNÜMÜNDE GRUP TOPLANTISI YOK

6 Şubat’ta depremin yıldönümü nedeniyle deprem bölgesine gideceklerini ve haftaya grup toplantısı düzenlemeyeceklerini belirten Özel, hayatını kaybedenlere başsağlığı diledi. 

Depreme, sele karşı dirençli kentler yaratmak ve tedbir almanın iktidarın görevi olduğunu hatırlatan Özgür Özel, 6 Şubat’taki Maraş merkezli depremlerin ilk haftasında büyük bir koordinasyonsuzluk yaşandığını söyledi. Muhalefet partilerine ait belediyelerin göndermek istediği yardımların engellendiğini vurgulayan CHP lideri, TSK personellerinin ilk günlerde sahaya çıkartılmamasını da eleştirdi.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu