Gündemden Haberler

Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu kaçtı

İstanbul’da aracıyla çarptığı motokurye Yunus Emre Göçer’in ölümüne neden olan ve hakkında yakalama kararı çıkarılan Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud yurt dışına kaçtı.

Fatih’te Avrasya Tüneli çıkışı Zeytinburnu istikametinde 30 Kasım Perşembe günü öğlen saatlerinde meydana gelen kazada, motosiklet sürücüsü Yunus Emre Göçer (38)’in kullandığı motosiklete, Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud’un kullandığı 06 CD 4581 plakalı otomobil çarpmıştı.

Çarpmanın etkisi ile yola savrulan ve ağır yaralanan Yunus Emre Göçer, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen 6 Aralık’ta yaşamını yitirmişti.

BİLİRKİŞİ, MOHAMUD’UN KUSURLU OLDUĞUNU BELİRTTİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, şüpheli Mohamud hakkında dün yurt dışına çıkış yasağı koyarak kurye Göçer’in ölümünden sonra polisin kaza tutanağında kusurlu olmadığı belirtilen Mohamud hakkında yeni bir değerlendirme için dosyayı bilirkişiye göndermişti. Adli trafik bilirkişisi tarafından hazırlanan ve savcılığa dün sunulan raporda, Yunus Emre Göçer’in kusuru olmadığı, Somali cumhurbaşkanının oğlunun kusurlu olduğu belirtilmişti.

Bilirkişi raporunun ardından soruşturmayı yürüten savcılık, şüpheli Mohamed Hassan Shekh Mohamud hakkında “taksirle ölüme neden olma” suçu kapsamında yakalama kararı çıkarılmasını talep etti.

2 ARALIK’TA YURT DIŞINA ÇIKMIŞ

Yakalama kararının ardından Mohammed Hassan Shekh Mohamud’un Ataşehir’deki adresine polis gitti, ancak şüpheli adresinde bulamadı. Yapılan tespitler sonrası Mohamud’un 2 Aralık’ta yurt dışına çıktığı belirlendi.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu