Gündemden Haberler

Tayyar ve Özlem Öz çifti hakkında soruşturma başlatıldı

Gazeteci Murat Ağırel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, güzellik merkezi sahibi ve sosyal medya fenomeni Tayyar Taylan Öz ve Özlem Altınok Öz çifti hakkında başlatılan incelemenin soruşturmaya dönüştüğünü duyurdu.

Güzellik merkezi bulunan sosyal medya fenomeni Tayyar Taylan Öz ve Özlem Altınok Öz çifti hakkında inceleme başlatılmıştı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Öz çifti hakkındaki incelemeyi “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “resmi belgede sahtecilik”, “malvarlığı değerlerinin gayrimeşru kaynağını gizlemek” ve “Vergi Usul Kanunu’na muhalefet” suçlarından soruşturmaya dönüştürdü.

‘İNCELEME SORUŞTURMAYA DÖNÜŞTÜ’

Soruşturma haberini X hesabından duyuran gazeteci Murat Ağırel, dosyaya ilişkin erişim engeli kararının da alındığını şu paylaşımla açıkladı:

“Tayyar Öz ve Özlem Öz çifti hakkında bir inceleme başlamıştı, inceleme soruşturmaya dönüştü ve Savcılık haklarında soruşturma başlattı. Dosyaya erişim engeli konuldu. Bugünkü yazımda gelişmeler olacağını anlatmıştım. İsmi kamuoyu tarafından bilinen diğer kişilere soruşturma başlayacağını öğrendim.”

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu