Gündemden Haberler

‘Tüm liglerdeki maçlar süresiz olarak ertelendi’

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca tarafından Halil Umut Meler’e yönelik saldırının ardından yaptığı açıklamada, Türkiye’deki tüm liglerdeki maçların süresiz olarak ertelendiğini açıkladı.

Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçının ardından sahaya giren Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, sahaya girerek Hakem Halil Umut Meler’e saldırdı.

Saldırının ardından TFF olağanüstü toplanırken, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi de toplantı sonrasında açıklamalarda bulundu.

‘SORUMLU KULÜP VE YÖNETİCİLERİ, EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILACAKTIR’

Tüm liglerdeki tüm maçların süresiz olarak ertelendiğini açıklayan Büyükekşi’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Kendini bilmez caniler tarafından FIFA kokartlı hakemimiz Halil Umut Meler çok kötü ve insanlık dışı bir saldırıya uğradı. Bu saldırıyı kınıyoruz. Halil Umut Meler’in sağlık durumunu yakından takip ediyoruz. Değerli hakemimize acil şifalar diliyoruz.

Bu alçak saldırıyı sadece Halil Umut Meler’e yapılmadı! Türk futbolun tüm paydaşlarına yapıldı. Bugüne kadar hakemleri hedef gösteren herkes bu aşağılık suçun suç ortağıdır. Başkanlar, teknik direktörler, futbolcular, hakem yorumcularının hakemleri hedef gösteren, kamuoyunun önüne atanlar, bu alçak saldırının sorumlularındandır. Sorumlu kulüp ve yöneticileri, en ağır şekilde cezalandırılacaktır.

‘TÜM MAÇLARI SÜRESİZ OLARAK ERTELEDİK’

Tüm maçları süresiz olarak erteledik. Artık yeter! Yeter diyoruz! Her gün hakem suçlamak! Hakemler de insan! Bu kadar tekmeler, yumruklar atacak şekilde… Kimseye böyle vurulmaz. Türk futbolunun değerini daha fazla düşürmeyin! Dünyaya Türk futbolunu rezil etmeyelim! Yeter artık”

Hakem Halil Umut Meler’i yarın ziyaret edeceğiz. Kemiğinde bir çatlak var. İnşallah büyük sıkıntı yoktur. Önce sağlık durumu çok önemli.”

Liglerin süresiyle ilgili önümüzdeki günlerde açıklama yapacağız. Yarın hakemimizi bir ziyaret edelim.

‘BUNA SEBEP VEREN KULÜPLER, YÖNETİCİLER ‘BİZ NE YAPTIK?’ DİYE DÜŞÜNMELİ’

MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu da yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Çok değerli hakemimiz Halil Umut Meler’in böyle bir saldırının gelmesinden dolayı büyük üzüntü duyuyoruz. Buna sebep veren kulüpler, yöneticiler ‘Biz ne yaptık?’ diye düşünmeli. Bu saldırıyı kınıyoruz ve lanetliyoruz. Kanunlar önünde hesap vermelerini ümitle bekliyoruz. Umarız adalet yerini bulur. Halil Umut Meler ile telefonda görüştüm. Bilinci yerinde.”

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu