Gündemden Haberler

Ümit Dikbayır, İYİ Parti’den ihraç edildi

İYİ Parti Müşterek Disiplin Kurulu, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın partiden ihraç edilmesine karar verdi. İhraç kararının ardından konuşan Dikbayır, “Partiyi medyada yıpratmaktan ihraç ediyorlar. Ben açıklamalarımın arkasındayım” ifadelerini kullandı.

Ümit Dikbayır, 22 Kasım’da kesin ihraç talebiyle İYİ Parti Müşterek Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş, hakkında soruşturma başlatılmasına, Dikbayır’dan savunma istenmesine ve tedbir talebinin kabulüne karar verilmişti.

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, 22 Kasım’da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in banka hesaplarını inceletmek ve belediyelerle parasal ilişki kurmak başta olmak üzere dört suçlamadan ötürü kendisi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Dikbayır aynı zamanda milletvekilliği dokunulmazlığının kaldırılması için de TBMM Başkanlığı’na başvurmuştu.

Dikbayır, İYİ Parti’ye gönderdiği savunmasında hakkındaki “taciz, belediyelerle parasal ilişki kurma ve Meral Akşener’in banka hesaplarını inceletme” gibi iddiaları reddetmişti.

İYİ Parti Müşterek Disiplin Kurulu, Ümit Dikbayır hakkındaki iddiaları inceleyerek Dikbayır’ın partiden ihracına karar verdi. Konuya ilişkin partiden yapılan açıklamada, “Müşterek Disiplin Kurulumuz, 5 Aralık 2023 tarihinde toplanarak Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın oybirliği ile kesin olarak partiden ihracına karar vermiştir” denildi.

DİKBAYIR: PARTİYİ MEDYADA YIPRATMAKTAN İHRAÇ EDİYORLAR

İYİ Parti’nin disipline sevkle ihracına karar verdiği Sakarya vekili Ümit Dikbayır, kararın ardından TELE1’e açıklamalarda bulundu.

Perşembe günü basın toplantısı yapacağını açıklayan Dikbayır, “3 maddeden sevk etmişlerdi. MDK ikisini kabul etmemiş. Partiyi medyada yıpratmaktan ihraç ediyorlar. Ben açıklamalarımın arkasındayım” dedi. Dikbayır, farklı bir partide siyaset yapıp yapmayacağını ilişkin ise, “Daha çok yeni bir konu. Daha düşünmedim. Sakinleşip düşünmek lazım” diye konuştu.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu