Gündemden Haberler

Ümit Özdağ, Kılıçdaroğlu ile yaptığı ‘gizli protokolü’ yayımladı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve eski Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile imzaladıkları “gizli protokolü” paylaştı. Protokolde, Zafer Partisi’ne biri İçişleri Bakanlığı olmak üzere toplam 3 bakanlık verileceği yer aldı.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci turu öncesi 24 Mayıs günü Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile bir araya gelmişti. Özdağ ve Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Seçimi için protokol imzalamış ve ardından Zafer Partisi seçimde Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini duyurmuştu. İlerleyen günlerde Kılıçdaroğlu ile Özdağ arasında gizli bir protokol imzalandığı ortaya çıkmıştı.

BİRİ İÇİŞLERİ OLMAK ÜZERE 3 BAKANLIK

Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından “gizli protokolü” yayımladı. “Hükümetin Oluşturulması ve Görev Bölümü” başlığı taşıyan protokolde, “AKP hükümeti döneminde tamamen tahrip edilen devlet düzen ve kurumların, yeniden düzenlenmesinde aşağıdaki görev bölümü kapsamında işbirliği yapılacaktır” ifadeleri yer aldı.

Protokolde yer alan maddeler şöyle:

  1.  İçişleri Bakanlığı ve iki bakanlık olmak üzere toplam üç bakanlık,
  2.  Güvenlik, Adalet ve Ekonomi bürokrasisi öncelikli olmak üzere, görüş birliği sağlanan Bakan Yardımcılıkları (Müsteşarlıklar) Zafer Partisi’ne tahsis edilecektir.
  3.  Zafer Partisi’ne tahsis edilen makamlar ve bağlıları konusundaki atamalarda Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ ile birlikte karar alınacaktır.
  4.  Zafer Partisince deruhte edilen Bakanlıkların teşkilat yapıları, görevlendirme esasları 14 Mayıs 2023 seçimlerinden önce olduğu gibi değiştirilmeden devam ettirilecektir.”

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu