Gündemden Haberler

Yeniden Refah Partisi ile AKP’nin ittifak görüşmeleri kesildi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, AKP ile ittifak görüşmelerinin kesildiğini belirterek, “Siyaset, işbirliğine kapıları açık tutmaktır. Siyasette 24 saat bile uzun bir süredir” şeklinde konuştu.

Suat Kılıç, Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

AKP ile ittifak pazarlığı iddialarına yanıt veren Kılıç, “AK Parti’den Konya Büyükşehir Belediyesi’ni istemedik. Bizden duymadıklarınıza inanmayın” dedi.

İttifak görüşmelerinin gidişatına ilişkin konuşan Kılıç, “AK Parti ile Yeniden Refah Partisi heyetleri arasındaki görüşmeler kesildi. En son geçen hafta pazar günü olacak görüşmeyi ertelemek istediklerini bildirmişlerdi. Onun dışında herhangi bir randevulaşma söz konusu olmadı” yanıtını verdi.

‘DURUŞUMUZU ‘PAZARLIK’ KELİMESİYLE İFADE ETMEK İSTEMİYORUZ’

Kılıç, açıklamalarında şöyle devam etti:

“Bizim herhangi bir talep ya da girişimimiz bu anlamda olmayacak. Ama AK Parti’den görüşmelere yeniden başlamak ya da bir liderler zirvesi gerçekleştirmek gibi bir talep gelirse, elbette bu talebe olumlu bakacağımızı ifade ettik.

Siyasette 24 saat bile uzun bir süredir. Biz duruşumuzu pazarlık kelimesiyle ifade etmek istemiyoruz. Biz, duruşumuzun bir şeyler almak, istemek şeklinde özetlenmesinden de rahatsızlık duyuyoruz. Yeniden Refah Partisi’nin duruşu, ilkeler temelinde bir duruştur.”

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu