Gündemden Haberler

AKP’li belediyeden AKP’li isme ihale

Kamuda tasarruf yapılacağı iddiasıyla yayımlanan genelgeye rağmen ihaleler sürerken, İstanbul’da AKP’li Mehmet Ergün Turan yönetimindeki Fatih Belediyesi, 23 Ağustos 2023 tarihinde “Kültür Gezileri Organizasyonu Hizmet Alımı” adı altında ihaleye çıktı.

Pazarlık usulü ile yapılan ve sonucu 8 Eylül’de açıklanan ihaleyi, bir milyon 350 bin 450 TL bedelle A-Z Reklam Basım Şirketi aldı. Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yer alan bilgilere göre şirketin sahibinin, bir dönem Eminönü Belediyesi’nde özel kalem müdürlüğü yapan ve 2014 yerel seçimlerinde AKP’den Başakşehir belediye başkan aday adayı olan ancak seçilemeyen Fatih Bolcan olduğu ortaya çıktı.

Fatih Bolcan, aynı zamanda AKP eski İstanbul Milletvekili Mustafa Baş’ın da damadı.

Cumhuriyet’ten Nagihan Yılkın’ın haberine göre AKP’li Fatih Bolcan’ın şirketi Beykoz, Fatih, Güngören Kağıthane, Sultangazi, Ümraniye, Küçükçekmece, Zeytinburnu olmak üzere AKP’li belediyelerden milyonlarca değerinde ihaleler aldı. Bolcan’ın 2011 yılından bu yana kamudan aldığı 117 ayrı ihalenin bedeli 173 milyon 726 bin 136 TL oldu.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu