Gündemden Haberler

Alaattin Çakıcı hakkındaki şikâyete 7 günde ‘takipsizlik’ kararı

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Eş Genel Başkanı Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun, organize suç örgütü yöneticiliğinden hüküm giyen Alaattin Çakıcı hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı suç duyurusu için, 7 günde kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.

HEDEP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, kendisine yönelik tehdit mesajı yayımlayan organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.

‘LEKELENMEME HAKKI’

Başsavcılık, Çakıcı hakkında yapılan suç duyurusunda kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Çakıcı’nın “lekelenmeme hakkı” olduğuna dikkat çekilen takipsizlik kararının gerekçesinde “Varsayımla açılmış bir kamu davasının şikayet edilen kişinin adil yargılanma ve lekelenmeme haklarını ihlal edebilir, neticede somut olayda müştekiye yönelik hakaret suçunun işlendiğine dair yeterli şüphe oluşturacak nitelikte somut bir delil bulunmadı” ifadelerine yer verildi. 

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu