Gündemden Haberler

Ayhan Bora Kaplan’ın yüksek yargı mensubuna villa ve lüks araç satın aldığı iddia edildi

Ankara’da tutuklanan suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan’ın, bir yüksek yargı mensubuna villa ve lüks bir araç satın aldığı iddia edildi.

15 Temmuz 2016 akşamı uzun namlulu silahlarla TRT binası önüne gidişi ile bilinen Ayhan Bora Kaplan, liderliğini yaptığı “Kaplan Grubu” olarak bilinen suç örgütüne yönelik Ankara’da düzenlenen operasyon kapsamında tutuklandı. Yurt dışına kaçmak üzereyken Esenboğa Havaalanı’nda gözaltına alınan ve adliyeye sevk edildikten sonra tutuklanan Ayhan Bora Kaplan’ın dahil olduğu iddia edilen bazı yasa dışı olaylar da ortaya çıkmaya başladı.

T24’ten Tolga Şardan’ın aktardığına göre Ayhan Bora Kaplan’ın, bir yüksek yargı mensubuna bir villa ve lüks bir araç satın aldığı iddia edildi. İddiaya göre Kaplan, lüks araç için 450 bin TL ödedi. 

‘HARCAMALAR, NEYİN KARŞILIĞINDA YAPILDI?’

Şardan, yazısında, “Villanın Çayyolu’nda olduğu, lüks aracın ise Esenboğa Havalimanı yolundaki bir firmadan alındığı ifade ediliyor. Kaplan’ın lüks araç için ödediği paranın miktarı 450 bin lira olarak biliniyor. Bu paranın, aracın alındığı dönemdeki bedelinin yaklaşık yarısı olduğunu belirteyim. Aracın bedelinin firmaya ödenme biçimi ise iddiaya göre yine Ankara’da faaliyet gösteren bir özel hastanenin sahibinin sekreteri üzerinden yapıldı. Günümüzde hiç kimse hele ki böylesi yapıların içinde olanlar bir başkasına ‘kara kaşı ya da gözü’ için villa / lüks araç almaz. Bu harcamalar, neyin karşılığında yapıldı?” sorusunu gündeme getirdi.

Gazeteci Tolga Şardan, Süleyman Soylu’nun kuzeni Sadık Soylu’nun oğlunun kavga ettiği korumanın, Ayhan Bora Kaplan tarafından silahla vurulduğunu ve olayın “faili meçhul” kaldığını da yazdı.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu