Gündemden Haberler

İmamoğlu’ndan ‘Başak Demirtaş’ sorusuna yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Başak Demirtaş’ın İstanbul adaylığı ile ilgili açıklamasına ilişkin, “Bu konu, DEM Parti’nin karar vereceği bir konu. Benim yorum yapmamı gerektirecek bir konu değil” şeklinde konuştu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yedikule Gençlik Spor Tesisi’nin açılışına katıldı. İmamoğlu, açılışın ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Başak Demirtaş’ın DEM Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylık açıklaması sorulan İmamoğlu, “Bir başka partinin aday çıkarıp çıkarmayacağı ile ilgili bir adayın yorum yapması zaten doğru değil. Bu konu, DEM Parti’nin karar vereceği bir konu. Benim yorum yapmamı gerektirecek bir konu değil” cevabını verdi.

‘SANDIĞIN GÜCÜ İRADENİN KENDİNDE OLMADIĞI YÖNETİCİLERİN BİR ANDA SESİNİ KISABİLİYOR’

AKP’nin İstanbul adayı Murat Kurum’un Kanal İstanbul Projesi hakkında sarf ettiği “İstanbul’un gündeminde olmayan hiçbir şey bizim gündemimizde olmayacak” sözleri de sorulan İmamoğlu, esprili bir yanıt vererek, “Bak, bak, bak diye değerlendiriyorum” dedi.

İmamoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Seçim kazanmak nelere muktedir, oy almak nelere muktedir. Hep milletin dediği olur, milletin gündeminde ne varsa o olur. Milletin gücü, sandığın gücü bir anda iradenin kendinde olmadığı yöneticilerin bir anda sesini kısabiliyor. Dün söylediklerinin tersine söyleyebiliyor.”

TRT’YE TEPKİ

İmamoğlu, TRT’ye de tepki göstererek, “Avrupa’nın en büyük tesislerinin açılışını yapmamız halinde dahi devletin kanalı İstanbul’dan bahsetmezken, herhangi bir ilçe belediyesinin münazaralarını, hatta söyleşilerini yayınlayabiliyor” ifadelerini kullandı.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu