Gündemden Haberler

İYİ Parti Ankara Milletvekili Yüksel Arslan istifa etti

İYİ Parti Ankara Milletvekili Yüksel Arslan, yerel seçimlerde Mansur Yavaş’ın desteklenmesi gerektiğini belirterek partisinden istifa etti.

“Yerel seçimlerde iş birliği” tartışmaları kapsamında 7 ayda yaşanan 6’ncı istifanın ardından, İYİ Parti’nin milletvekili sayısı 38’e düştü. 

Ankara Milletvekili Yüksel Arslan, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla istifa ettiği duyurdu.

‘MANSUR YAVAŞ KORKAK DEĞİLDİR’

Paylaşımında, İYİ Parti’nin 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere tek başına girme kararına saygı duyduğunu ancak Ankara özelinde Mansur Yavaş’ın desteklenmesi gerektiğini belirten Arslan, şunları ifade etti:

“Partimiz iradesini beyan etmesine rağmen ben mevcut siyasi ve sosyal gerçeklikten hareketle sürecin başından itibaren Ankara özelinde partimizin tabanının iradesini, beklentilerini karşılayacak sağduyulu bir kararın alınması için çaba sarf ettim. Partimizin yetkili organları ve Genel Başkanım Sayın Akşener’in bilgisi dâhilinde partimizin kazanımlarını koruyacak şekilde Ankara’da iş birliğinin devam ettirilmesi gerektiğini, Ankara’nın diğer illerden farklı olduğunu anlatarak alınacak kararın Ankara için olumlu sonuçlanması için samimi bir şekilde çaba gösterdim.

Mansur Yavaş’ı desteklemeyi vefakarlığın yanı sıra insani, vicdani ve ahlaki bir sorumluluk olarak görüyorum. Sayın Yavaş’ın gerektiği yerde gösterdiği cesareti yakinen bilirim. Bırakın korkak olmayı, çatal yüreklidir.”

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu