Gündemden Haberler

İYİ Parti’den istifa eden Beker’den, Akşener’in iddialarına yanıt

İYİ Parti’den istifa eden Ankara Milletvekili Adnan Beker, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “otel” iddialarına ilişkin “Kastettiği bensem milletvekilliğinden istifa edeceğim. Eğer bu iddia benimle alakalı değilse çıksın düzeltsin, düzeltmezse genel başkanlıktan istifa etsin” yanıtını verdi.

Kısa süre önce İYİ Parti’den istifa eden Adnan Beker, düzenlediği basın toplantısıyla hakkındaki iddiaları yalanladı. 

‘İDDİALARI DÜZELTMEZSE İSTİFA ETSİN’

Akşener’in iddialarındaki oteli bilmediğini ve emniyet müdürünü tanımadığını söyleyen Beker, şöyle konuştu: 

“Eğer Meral Akşener’in kastettiği ben isem Türk Milletine söz veriyorum milletvekilliğinden istifa edeceğim. Eğer bu iddia benim ile alakalı değilse çıksın bunu düzeltsin. Düzeltmezse o genel başkanlıktan istifa etsin!

‘DİKBAYIR HAKKINDAKİ İFTİRALAR ÜZERİNE İSTİFA ETTİM’

Açık net söylüyorum. Ne oteli bilirim ne de sahibini tanırım. Ne de olayda bahsedilen emniyet mensuplarının ismini duydum. Hiçbir şekilde tanımam, görüşmem olmamıştır. Partide etkili bir genel başkan yardımcılığı yapmış, Sakarya milletvekili sayın Ümit Dikbayır hakkında çıkan, asılsız belden aşağı iddialar benim için bardağı taşıran son damla olmuştur. Bunun üzerine, kendimi ve ailemi ve inandığım değerleri korumak adına İYİ Parti üyeliğinden istifa ettim.”

‘AKP’YE GEÇECEK’ İDDİASI

Gazeteci İsmail Saymaz, Adnan Beker’in AKP’ye geçeceğini öne sürmüş ve “Adnan Beker büyük ihtimalle AK Parti’ye geçecek. Zaten İYİ Parti’nin Millet İttifakı’nda yer almasına itiraz ediyordu, yolların ayrılması gerektiğini düşünüyordu” ifadelerini kullanmıştı.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu