Gündemden Haberler

Kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen İYİ Partili Dikbayır’dan istifa kararı

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu’nun kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini duyurduğu Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, hafta sonu partisinden istifa edeceğini açıkladı.

Art arta istifaların yaşandığı İYİ Parti’de kriz sürerken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz hafta yapılan grup toplantısında, “Bu ülkeye kazık atan herkesi buradan silmezsem adımı değiştireceğim. İyiler Hareketi cep doldurmaya kalkışanların karşısında, sırtında yara olmayan, tertemiz, gözümün içine baksan arkasının görüldüğü insanlardan oluşan bir partidir. Bunun dışında davrananların içimizde yeri yoktur” ifadelerini kullanmış ve söz konusu açıklamayla Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ile Antalya Milletvekili Uğur Poyraz’ı kastettiği öne sürülmüştü.

DİKBAYIR: GENEL BAŞKAN AĞIZ DEĞİŞTİRDİ

“Akşener’in banka hesaplarını inceletmekle ve belediyelerle ticari ilişkilere girmekle” itham edilen Dikbayır ise, bugün Sözcü yazarı Saygı Öztürk’e yaptığı açıklamada şunları kaydetmişti:

“Genel Başkan konuşmasında dil değiştirdi. Daha önce, kendisinin banka hesaplarının incelendiği söylemişti, şimdi ise ‘benim değil, kocamın ve gelinimin hesaplarını incelemişler’ diyor. Önce, bu gayri resmi inceleme bilgisinin devletten geldiğini söylemişti, şimdi ise ‘Bu bilgi gayri resmi ulaştı’ diyor. Bankaya resmi olarak soracaklarını, banka yetkililerinin ‘Bilmiyoruz’ diyebileceğini söylüyor.

Kimin banka hesabına girildiği bilgisayar incelemesiyle hemen ortaya çıkar. Genel Başkan araştırmanın gayri resmi yapıldığını söylemekle ağız değiştirdi. Bunların hepsinin dedikodu, iftira olduğu ortaya çıktı. Genel Başkan’dan beklentim, beni nasıl kamuoyu önüne attılarsa, şimdi de kamuoyu önüne çıkıp, ‘Beni yanıltmışlar’ deyip açıklama yapmalı. Kendisini kim yanılttıysa, bu iftiraları kim önüne getirdiyse gereğini yapmalı.”

‘DİKBAYIR, TEDBİRLİ VE KESİN İHRAÇ İSTEMİYLE DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLDİ’

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, partisinin bugün düzenlediği basın toplantısında Ümit Dikbayır’ın kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini açıkladı. Zorlu, açıklamasında şunları kaydetti:

“Bahsettiğiniz isim Genel Başkanımızın imzalarıyla, yetkileri çerçevesinde tedbirli ve kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmiştir. Konuyla ilgili detayları yetkili arkadaşlarımız önümüzdeki günlerde paylaşır.

Bazı istifa eden arkadaşlar esas alınarak İYİ Parti’ye haksız ve mutlak ifadelerle bir yön çizilmeye çalışıldığını görüyoruz. Elbette eleştirilere açığız, bu konudaki değerlendirmeler çok kıymetli ama iş gerçek dışı beyanlara, iftiralara geldiği zaman bu başka bir şey.”

DİKBAYIR’DAN İSTİFA KARARI

Kürşad Zorlu’nun kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini duyurduğu İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, hafta sonu partisinden istifa edeceğini açıkladı. 

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu