Gündemden Haberler

Mansur Yavaş’tan Meral Akşener’e ‘korkak’ yanıtı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olmadıkları gerekçesiyle kendisini ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu korkak olmakla suçlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e “Keşke bunu son ana bırakmadan farklı bir karar alınsaydı, benim aday olmamı istiyorsa belki o şekilde önümü açabilirdi” sözleriyle yanıt verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde yaşananlara ilişkin, İmamoğlu ve Yavaş hakkında “Millet bu arkadaşları istiyor diye o masaya götürdüm, o masadan kovuldum. İkisi de korktu, kabul etmedi. Ben değil milletin istediğini kabul etmediler” ifadelerini kullanmıştı.

ABB Başkanı Yavaş, bugün düzenlenen Tarihi Ulus Hali’nin Açılış Töreni’nin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak, kendisini ve İmamoğlu’nu korkak olmakla suçlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yanıt verdi.

‘ADAY OLMAMI İSTİYORSA ÖNÜMÜ AÇABİLİRDİ’

 Yerel seçimlere vurgu yaparak önceliğinin Ankara olduğunu söyleyen Yavaş, özetle şöyle konuştu:

“Akşener’in, Kılıçdaroğlu’nun aday olacağına dair çok söylemi oldu. Keşke bunu son ana bırakmadan farklı bir karar alınsaydı, benim aday olmamı istiyorsa belki o şekilde önümü açabilirdi. Korkaklıkla suçlanmak açıkçası zoruma gidiyor. Korkak falan değilim. Önceliğimiz kesinlikle ama kesinlikle Ankara’dır.”

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu