Gündemden Haberler

Tacizle suçlanan İYİ Partili Dikbayır istifadan vazgeçti

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu’nun kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini duyurduğu ve hafta sonu partisinden istifa edeceğini açıklayan Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, “partili bir kadını taciz ettiği” iddialarının ortaya çıkmasının ardından istifa kararından vazgeçti.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, partisinin dün düzenlenen basın toplantısında Ümit Dikbayır’ın kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini açıklamış, Dikbayır ise hafta sonu partisinden istifa edeceğini duyurmuştu.

‘İSTİFADAN VAZGEÇTİM’

Sözcü’den İpek Özbey’in haberine göre, hakkında “partili bir kadını taciz etme” iddiaları ortaya çıkan Ümit Dikbayır, karar değiştirdi. Sakarya Milletvekili Dikbayır, İYİ Parti’den istifa etmeyeceğini açıkladı.

Özbey’in, “İstifa edeceğinizi söylemiştiniz, vazgeçtiniz mi?” sorusuna yanıt veren Dikbayır, “Evet, vazgeçtim. Baktım istifa edersem üstüme kalacak, sonuna kadar mücadele etmeye karar verdim. Saat 15.00’te de sosyal medyadan bir açıklama yapacağım” ifadelerini kullandı.

‘TACİZ’ İDDİALARI

Sözcü Gazetesi yazarı İsmail Saymaz, Dikbayır’ın partideki bir kadına cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini yazmıştı. Saymaz, bu olayın Akşener’in “fuhuş oteli işleten emniyet müdürü” iddiasıyla da ilgili olduğunu öne sürmüştü.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu