Gündemden Haberler

TİP’in Antalya’nın 7 ilçesindeki belediye başkan adayı belli oldu

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Antalya’da düzenlenen etkinlikte TİP’in Antalya’nın 7 ilçesinde belli olan belediye başkan adaylarını ve 199 belediye meclis üyesini açıkladı. 

Muratpaşa ilçesindeki Cam Piramit Toros Salonu’nda düzenlenen etkinlikte TİP’in önceki günlerde düzenlediği 1. Antalya Çevre ve Kent Çalıştayı’nın sonuç bildirgesi açıklandı ve Antalya aday tanıtımı yapıldı. 

Muratpaşa, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca, Gazipaşa, Kaş ve Alanya belediye başkan adaylarının tanıtıldığı toplantı, TİP Antalya İl Başkanı Enes Keskin’in konuşmasıyla başladı. Keskin’in halkçı, kamucu ve sosyalist bir belediyecilik ve yerel yönetim anlayışının nasıl olması gerektiğine ilişkin yaptığı konuşma sonrasında Burcu Asil Kesici ve Simge Sığlam, 1. Antalya Çevre ve Kent Çalıştayı’nın sonuç bildirgesini okudu. 

Bildirgenin okunması sonrasında TİP’in Antalya’nın 7 ilçesinde belli olan belediye başkan adayları ve 199 belediye meclis üyesi deklare edildi. Açıklanan isimler şu şekilde:

TİP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Emine Büyüknohutçu 

TİP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Yunus Başaran

TİP Korkuteli Belediye Başkan Adayı Semra Yılmaz

TİP Kumluca Belediye Başkan Adayı Ali Altınkan

TİP Gazipaşa Belediye Başkan Adayı Ümran Çolakoğlu Uygun

TİP Kaş Belediye Başkan Adayı Halil Geçeli

TİP Alanya Belediye Başkan Adayı Hülya Arga

İsimlerin açıklanmasının ardından Genel Başkan Erkan Baş söz aldı. Açıklanan 7 ilçe dışındaki ilçelerde adaylıklar için çalışmaların devam ettiğini ve önümüzdeki günlerde yeni isimlerin de duyurulacağını aktaran Baş, yurttaşlardan Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne TİP’ten aday çıkartılması konusunda yoğun talep geldiğini kaydetti. Sözün halkın taleplerine bırakılacağını ifade eden Erkan Baş bu süreçte emek, kadın, çevre, köy ve yöre dernekleriyle; sendikalar ve meslek odalarıyla görüşmelerin devam edeceğini söyledi.

 

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu