Gündemden Haberler

TİP’ten ‘Tandoğan Mitingi’ açıklaması

Türkiye İşçi Partisi (TİP), yarın (14 Ocak) Ankara’da yapılması planlanan ve Irak’ın kuzeyinde 9 askerin yaşamını yitirmesi nedeniyle iptal edilen Anayasa’ya Saygı Mitingi’yle ilgili bir açıklama yayımladı. Açıklamada, “Yargı darbesine karşı mücadelemiz kesintisiz biçimde sürecek ve eylem planımız ilerleyen günlerde kamuoyuyla paylaşılacaktır” denildi.

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 9 askerin yaşamını yitirdiğini duyurmuş, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Tandoğan Meydanı’nda yapılması planlanan Anayasa’ya Saygı Mitingi’ni iptal ettiklerini açıklamıştı.

Can Atalay ile ilgili Anayasa Mahkemesi (AYM) kararının uygulanmamasının ardından miting kararı alan CHP’ye destek veren TİP’ten de konuya ilişkin bir açıklama geldi.

‘YARGI DARBESİNE KARŞI MÜCADELEMİZ KESİNTİSİZ BİÇİMDE SÜRECEK’

TİP’in X hesabından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Yarın saat 13.00’te Ankara Tandoğan Meydanı’nda düzenlenmesi planlanan miting, yaşanan son gelişmelerin ardından çağrıcı partinin kararıyla iptal edilmiştir. Can Atalay şahsında ülkemizin tüm yurttaşlarına dönük yargı darbesine karşı mücadelemiz kesintisiz biçimde sürecek ve eylem planımız ilerleyen günlerde kamuoyuyla paylaşılacaktır.”

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu