Gündemden Haberler

Yargıtay, AYM üyeleri hakkındaki suç duyurusuna ilişkin savcı görevlendirdi

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay hakkında “hak ihlali” kararı veren Anayasa Mahkemesi (AYM) üyeleri hakkında yaptığı suç duyurusuna ilişkin inceleme yapmak üzere savcı görevlendirdi.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Gezi Davası’ndan aldığı ceza gerekçesiyle cezaevinde tutulan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay hakkında “hak ihlali” kararı veren 9 AYM üyesi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

AYM’nin “hak ihlali” kararına uyulmamasına ve söz konusu kararı veren 9 üye hakkında suç duyurusunda bulunulmasına karar veren Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin, suç duyurusu dilekçesini Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdiği öğrenildi.

SAVCI ‘MEVZUAT ÇALIŞMASI’ YAPACAK

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, konuyla ilgili bir savcı görevlendirildi. Savcının mevzuat çalışması yaparak Başsavcı Bekir Şahin’e sunacağı bildirildi.

Başsavcı Şahin’in incelemesinin ardından mevzuat gereği dilekçeyi AYM’ye sunması bekleniyor.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu