Gündemden Haberler

Yargıtay’ın kararına karşı Anayasa’yı savunacağız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) “Can Atalay” kararını tanımadığını ikinci kez ilan etmesinin ardından, “Yargıtay’ın kararına karşı anayasayı savunmayı ısrarla sürdüreceğiz” açıklamasını yaptı.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, AYM TİP Hatay Milletvekili Can Atalay hakkında verdiği ikinci “hak ihlali” kararına da uyulmamasına karar verdi.

AYM’nin kararı için “jüristokratik bir davranış” ifadesini kullanan Daire, gerekçeli kararında ise Pakistan Anayasa Mahkemesi’nin eski Başbakan İmran Han hakkındaki kararına atıfta bulundu.

Yargıtay kararına tepkiler sürerken, CHP Genel Başkanı Özgür Özel de konuya ilişkin bir açıklama yaptı.

‘YARGITAY’IN KARARINA KARŞI ANAYASAYI SAVUNMAYI ISRARLA SÜRDÜRECEĞİZ’

CHP’nin yarın gerçekleşecek Parti Meclisi toplantısında konuyu ele alacaklarını duyuran Özel, X hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bu işbilmez hükümet, ülkemizi hukukun işlemediği, anayasanın tanınmadığı bir muz cumhuriyetine çevirdi. Yargıtay’ın kararına karşı anayasayı savunmayı ısrarla sürdüreceğiz. Yarın toplanacak Parti Meclisimizde konuyu özel gündem olarak ele alacak ve bundan sonraki mücadele hattımızı belirleyeceğiz.”

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

Mert Ege

Editör, 28 yaşında, Gazetecilik mezunu. Gündemi takip ederek sizlere en güncel ve gerçek haberleri ulaştırmayı hedefler. Objektif ve ilkeli yayın kendisi için en önemli ve hassas konuların başında gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu